SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Beňová: Netvárme sa, že Blaha tu určuje úroveň diskusie

Je to vojna Putina voči všetkému, čo predstavuje západná demokracia.

"Neverím tomu, že niekto v Smere úprimne koketuje s Republikou. Ale ak by s nimi strana, ktorú reprezentujem, nejakým spôsobom spolupracovala alebo bola vo vláde a oslovila Republiku, to by bola pre mňa červená čiara a odídem," hovorí europoslankyňa Smeru Monika Beňová.

"Ak teda tvrdíme, že sa máme snažiť, aby súčasťou riešenia rusko-ukrajinského konfliktu bola diplomatická cesta, tak by sme určite nemali vyhostiť ruských diplomatov. Aj v tomto by sme mali mať istú racionalitu. A mali by sme im vysvetľovať, prečo nepovažujeme ruskú inváziu na Ukrajine za správnu," hovorí Monika Beňová na otázku, či by sme mali nasledovať Poľsko a vyhostiť ďalších ruských diplomatov aj my.

"To, čo prebieha momentálne medzi Zuzanou Čaputovou ako prezidentkou, a Ľubošom Blahom ako poslancom, nech si vyriešia oni sami. Ja také veci o pani prezidentke nepíšem a keď o nej píšem, vyjadrujem sa slušne, hoci kriticky," povedala Monika Beňová.

Mala by mať Európska únia vlastnú armádu? Čo so slovenskou závislosťou na ruskom plyne a jadrovom palive? Mali by sme vyhostiť ruských diplomatov? A nezdá sa jej, že Smer pritvrdzuje rétoriku účelovo kvôli preferenciám? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s europoslankyňou za Smer Monikou Beňovou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu