SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Inovatívne vzdelávanie v nemeckom jazyku pokračuje aj v tomto roku

Podpora inovatívneho vzdelávania v nemeckom jazyku patrí k strategickým cieľom Nadácie Volkswagen Slovakia.

Moderná výučba cudzích jazykov sa spolu s kvalitným zvládnutím gramatiky
a pravidiel daného jazyka zameriava aj na nácvik praktických zručností a rozvíjanie vzťahu k jazyku. Študenti i učitelia musia byť zároveň dobre pripravení na súčasnú dobu moderných technológií.

Podpora inovatívneho vzdelávania v nemeckom jazyku patrí k strategickým cieľom Nadácie Volkswagen Slovakia (Nadácia VW SK). Od jej vzniku v tejto oblasti rozdelila viac ako 1,7 mil. Eur a v roku 2022 plánuje prerozdeliť ďalších 400 tisíc Eur. Špecifikom podpory je, že pokrýva všetky stupne vzdelávania od materských až po vysoké školy.

Najmenšie deti pomocou experimentov spoznávajú základné prírodné javy a zoznamujú sa s problematikou udržateľnosti a ochrany životného prostredia. Jazyk je v tomto prípade prostriedok a nie cieľ výučby. Prostredníctvom rozšírenej výučby nemeckého jazyka na ZŠ sa rozvíja potenciál žiakov nielen v samotnom jazyku, ale aj v rámci prírodných a technických predmetov, komunikačných zručností a práce v tímoch. V školskom roku 2020/2021 Nadácia VW SK podporila vznik projektu Chcem (sa) učiť nemčinu, do ktorého sa zapojilo viac ako 500 študentov a študentiek stredných a vysokých škôl.

Cieľom projektu je skvalitniť prípravu budúcich učiteľov a učiteliek, podporiť
začínajúcich pedagógov v ich práci a motivovať študentov a študentky. Odbornými partnermi a realizátormi projektu sú Katedra germanistiky, nederlandistiky a škandinavistiky na Filozofickej fakulte UK, Katedra nemeckého jazyka a literatúry na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave a Goethe-Institut Slowakei.

Projekty:

  • Výučba nemčiny v materských školách
  • Rozšírená výučba nemčiny
  • Chceme vedieť nemecky
  • Experimentieren auf Deutsch!
  • Chcem (sa) učiť nemčinu
  • Nemčin v prírode


Projekty môžete spoznať /zapojiť sa do nich na:

SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťZatvoriť reklamu