SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

"Ešte nie sú všetky na Slovensku, ide to postupne, ale väčšina už prišla. Áno, na Slovensko prichádzajú tri batérie, mimochodom každá je aj s výzbrojou v hodnote miliardy eur. Jedna batéria znamená asi 80 vozidiel. Radary, nejaké ďalšie veci, veliteľské vozidlá.

Celkovo je to takmer 300 vozidiel, ktoré s tým systémom prichádzajú. Preto to aj trvá a treba tomu zabezpečiť aj adekvátnu ochranu počas presunu. Som za to veľmi vďačný a chcem sa poďakovať Nemcom a Holanďanom, lebo je to z hľadiska obrany veľká vec," hovorí minister obrany Jaroslav Naď z OĽANO o Patriotoch, ktoré sem posiela NATO.

"Nemci zvýšili rozpočet z jeden a pol na dve percentá. To je neskutočná investícia a v horizonte troch rokov dajú extra 100 miliárd eur do rozpočtu. Poliaci idú na tri percentá od budúceho roka. Pobaltské krajiny všetky dve a pol percenta, Maďari dve percentá. Aj my budeme navyšovať rozpočet. Teraz robím analýzu, ktorú predložím koalícii.

Minimálne dve percentá HDP, ale dve a pol percentá je štandard na východnej hranici. Nemám veľké vysnívané pozície, ale som realista. Viem, že potrebujeme realizovať niektoré konkrétne projekty. A teda budú to asi dve percentá alebo nad dve percentá HDP," dodáva Jaroslav Naď o tom, či zvýšime výdavky na obranu.

Čo bude s obranným systémom S-300? Sú už Patrioty na Slovensku? Nakúpime bojové drony? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministrom obrany za OĽANO Jaroslavom Naďom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu