SME
Piatok, 1. júl, 2022 | Meniny má Diana
Načítavam video...

Zelenskyj: Jeruzalem je ideálnym miestom na rokovanie s Ruskom

Zostrih nedeľňajšieho prejavu Volodymyra Zelenského.

Aj v nedeľu sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prihovoril Ukrajincom prostredníctvom videa. "Izraelský premiér Bennett sa snaží nájsť spôsob, ako rokovať s Ruskom. A za to sme vďační. Za každú snahu. Aby sme sa skôr či neskôr začali rozprávať s Ruskom, možno v Jeruzaleme. Toto je to pravé miesto na nájdenie pokoja. Ak je to možné," povedal.

"20. marca fungovali len štyri humanitárne koridory. Spolu bolo evakuovaných 7 295 ľudí. Takmer 4-tisíc obyvateľov Mariupoľa dorazilo do Záporožia za jeden deň. Pripravujeme sa na vyslanie nových autobusov do Mariupoľa v pondelok ráno, aby sme pokračovali v tejto dôležitej misii.

V oblasti Kyjeva bolo zachránených viac ako 3-tisíc ľudí. Ale v Charkovskej oblasti... Ruské jednotky zajali náš konvoj, náš humanitárny náklad pre mesto Vovčansk. Teraz nie sme v spojení do šiestimi ľuďmi. Piatimi vodičmi a jedným lekárom. Oslobodíme ich. Budeme sa znova a znova snažiť dodať našim ľuďom to, čo potrebujú," doplnil Zelenskyj.

Spomenul aj podporu zo zahraničia. "Hovoril som s premiérom Spojeného kráľovstva Borisom Johnsonom. Skutočný priateľ Ukrajiny, ktorý neváha a nehľadá výhovorky. Dohodli sme sa na konkrétnej podpore našej krajiny na budúcotýždňových summitoch G7 a NATO. Nie sme síce členmi týchto organizácií, ale vidím, že Ukrajina tam má aspoň jeden hlas," vyhlásil Zelenskyj.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu