SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra
Načítavam video...

Zelenskyj: Namiesto humanitárnych koridorov sú ruské tanky a míny

Zelenskyj podpísal štátne vyznamenanie 96 ľuďom.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa aj v pondelok večer prihovoril svetu prostredníctvom videa zo svojej kancelárie. Opäť potvrdil, že nikam neodišiel.

"Som v Kyjeve, môj tím je so mnou. Domobrana je na mieste. Aj zdravotníci, záchranári, pracovníci dopravy, diplomati, novinári. Všetci sme vo vojne. Všetci sa podieľame na našom víťazstve, ktoré určite príde. Silou zbraní a armády, silou nášho slova, našej diplomacie a silou ducha, ktorú má každý z nás," povedal Zelenskyj.

Poukázal aj na to, že mnohé ruské útoky smerujú na civilistov. "Dnes v Makarove v Kyjevskej oblasti ostreľovali pekáreň. Načo? Stará pekáreň. Premýšľajte o tom. Streľba v pekárni... Kým musíte byť, že urobíte takéto veci? Alebo zničili ďalší kostol. To nie sú ľudia," vyhlásil ukrajinský prezident a dodal, že namiesto humanitárnych koridorov sú ruské tanky a míny.

Na záver sa vyjadril aj k rokovaniam. "Chcel by som povedať, že sa uskutočnilo tretie, a posledné kolo rokovaní, ale sme realisti. Budeme trvať na vyjednávaní, až kým nenájdeme spôsob, ako povedať našim ľuďom - takto prídeme k mieru."

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu