SME
Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Valášek: Nerozumiem, prečo váhame s vyhostením ruských agentov

Putin uveril vlastným bájkam, že Ukrajina nie je štát.

"Neviem, či máme dvanásť MiGov, máme dvanásť kusov železa, ktoré sú prakticky nepoužiteľné. Taká je reálna situácia. Tie MiGy sú v podstate bez ruských technikov neobsluhovateľné. Asi nikto súdny so štipkou rozumu neverí, že ruský technik by pripravil ruskú stíhačku v službách slovenských vzdušných síl na vzlietnutie proti ruským stíhačkám letiacim z ukrajinskej hranice.

Keby som ja bol ruským technikom, neurobím to, a byť slovenským pilotom, asi si do tej stíhačky nesadnem, lebo by som sa bál, čo tej stíhačke urobili ruskí technici," hovorí bývalý veľvyslanec pri NATO a poslanec za Progresívne Slovensko Tomáš Valášek o ruských MiGoch, ktoré máme.

"Požiadať Poliakov nie je jediná možnosť. Oddiaľme rekonštrukciu Sliača, možno to oddiali príchod stíhačiek F-16, ale my máme ten problém teraz. Vo vojne, ktorá prebieha teraz. Ak sa uprieme len na Poliakov, môže to trvať dlho. Ak by sme rozhodili signál do Aliancie, že dávame k dispozícii Sliač a potrebujeme niekoľko letiek, myslím si, že by sme skôr našli náhradu za MiGy," dodáva Valášek.

Aké sú možné scenáre vojny? Prečo sme ešte nevyhostili ruských agentov s diplomatickým krytím? Čo by teraz malo Slovensko robiť lepšie, keď už máme roky zanedbávanú armádu? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom a bývalým veľvyslancom pri NATO Tomášom Valáškom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu