SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Šeliga: Žilinka je absolútne nespôsobilý. Verím, že vo funkcii nebude sedem rokov

Argumenty generálneho prokurátora dehonestujú váhu jeho funkcie.

"Nemyslím si, že Maroš Žilinka je blázon. Myslím, že veľmi dobre vie, čo robí a veľmi dobre vie, že takýmito vyjadreniami rozširuje demagógiu, ktorá súvisí s tou zmluvou, a zároveň hecuje vášne, aby bol populárny. Zákon toto nijak nerieši a nie som si úplne istý, či v jeho prejave nájdeme niečo, za čo národná rada alebo prezidentka môžu podať návrh na začatie stíhania.

Čo sa týka reprezentácie generálnej prokuratúry a Slovenskej republiky, ukazuje sa, že je absolútne nespôsobilý. Vidím tam otázku, ktorá pre časť spoločnosti legitímne visí vo vzduchu - čo s tým. Verím, že nebude sedem rokov vo funkcii," hovorí poslanec Za ľudí Juraj Šeliga o prirovnaní obrannej dohody s USA k okupácii v roku 1968, ktoré v prejave vyslovil Maroš Žilinka.

“Nevidím iný priestor ako na to reagovať, ako že v nejakom momente prídu príslušníci úradu na ochranu ústavných činiteľov a vyvedú pánov von. V istej chvíli to včera vyzeralo, že napadnú ministra Naďa a musela ho chrániť ochranka, respektíve jeho kolegovia.

Ešte môže byť medzistupeň a viem si predstaviť, že by bol efektívnejší, a to sú prísnejšie pokuty. Proste raz urobíš niečo takéto a nezoberieme ti jeden plat, ale tri platy. Kotlebovci sú hrdinovia kým sa to nedotýka ich peňaženky a potom sú veľmi opatrní. To môže byť cesta, kombinácia.

Išiel by som do tvrdých pokút, ak niekto za oblievanie zaplatí 10 alebo 15-tisíc eur, nabudúce si rozmyslí, či niekoho bude oblievať,” dodáva Šeliga k tomu, čo sa dialo v parlamente v utorok, keď extrémisti púšťali sirény a píšťalky a znemožnili tak diskusiu k obrannej dohode.

Neprispel k tomu, čo sa dialo na mimoriadnej schôdzi, Igor Matovič svojou dlhoročnou politikou? Treba vymeniť Maroša Žilinku? Čo bude so súdnou mapou a aké sú najväčšie spory pri návrhu Márie Kolíkovej? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s poslancom strany Za ľudí Jurajom Šeligom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu