SME
Pondelok, 23. máj, 2022 | Meniny má Želmíra

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Želinská: Volanie po treste pre deti z Miloslavova je rovnaká agresia

Najdôležitejšie je nebáť sa šikanu pomenovať.

"Čítali ste internú normu, ktorá rieši šikanu na školách? Je to nesmierne byrokraticky náročné. Keby som bola učiteľom, takisto by som mala strach z tej administratívy, ktorá ich môže paralyzovať," hovorí sociálna poradkyňa Ida Želinská o šikane a agresii v Miloslavove.

"To, čo mňa odborne uráža, je, že väčšina šikanovaných detí, ktoré zažijú násilie, zo školy odíde. Rodičia jednoducho nemajú trištvrte roka času, nebudú to dieťa posielať znova a znova do toho istého prostredia.

Väčšinou je to tak, že je to jednoduchšie. Ak máte v triede skupinku piatich detí, ktoré šikanujú jedného alebo dvoch, tak samozrejme jednoduchšie vytiahnete tie dve obete a necháte tú skupinku na mieste. Ale ak sa bavíme o niečom ako trest, tak sa na tom naučia, že je to síce nepríjemné, ale v zásade tam môžu zostať a pre ich život sa nič nezmení. Niekde tam treba začať," dodáva Želinská.

Aký trest by mali dostať deti z Miloslavova? Čo ju na tomto prípade najviac prekvapilo? A čo o nás hovorí reakcia dospelých, ktorí deťom želali smrť? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so sociálnou poradkyňou Idou Želinskou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu