SME
Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Adela Vinczeová: Mnohí fanúšikovia ma odsúdili za rozhodnutie dať sa zaočkovať

Keď ma niekto nemá rád, je dôležité naučiť sa mať rada jeho.

"Je pravda, že s mojím otcom, ktorého mám rada, ide o omnoho zaujímavejšiu výzvu. O náročných témach sa vieme rozprávať bez toho, aby sme poškodili náš vzťah, za čo som veľmi vďačná. Nie som si istá, či je pre mňa vôbec dôležité presvedčiť ho. Ja sama iba robím najlepšie, ako viem a myslím.

Neviem, či by som dala ruku do ohňa za všetky moje rozhodnutia. Naučili sme sa teda rozprávať normálne a vecne. Všimla som si totiž, že keď preukážem druhej strane pochopenie, komunikujeme úplne inak. Nehovorím však o pochopení z povinnosti, ale o skutočnom porozumení prirodzeného strachu a obáv, ktoré sa mi ukázalo ako absolútne funkčné.

Podľa môjho názoru je dôležité sa hneď na úvod oslobodiť od cieľa niekoho presvedčiť, ale, naopak, zamerať sa na to, že chcem s daným človekom zostať v peknom vzťahu," hovorí moderátorka Adela Vinczeová o tom, ako sa rozprávať napríklad o očkovaní, keď majú blízki ľudia úplne opačný názor.

"Kauza Zem a Vek ma zrazu pre niektorých ľudí úplne zadefinovala. Všetko ostatné, čo som kedy urobila, pre nich prestalo existovať. Mnohí fanúšikovia ma odsúdili tiež za moje slobodné rozhodnutie dať sa, v rámci solidarity s ostatnými, zaočkovať. Bola som pre nich už len tá očkovaná a pomätená. Našťastie ich nebolo príliš veľa.

Sama teda viem a chápem, aké je byť nálepkovaný. Pri blízkych, napríklad pri otcovi, je uvedomenie ešte silnejšie. Najväčšou, najpodstatnejšou nálepkou je otec a všetko ostatné sa dá postupne odlepiť," dodáva Adela Vinczeová.

Ako vznikol nápad prenajať byt žene bez domova? A aký je to pocit niekomu dať domov? Ako sa vyrovnáva s článkami v bulvári? Je na ňu bratislavská kaviareň prísnejšia? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s moderátorkou Adelou Vinczeovou.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu