SME
Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Wiezik: Našej vláde gratulujem jedine k tomu, že sa ešte nerozpadla

Najväčšia chyba tejto vlády je chaos, nemá dobrého manažéra.

"Budem hovoriť hlavne za seba. Pri vstupe do politiky bolo pre mňa dôležité mať silný ekologický pilier a relevantnú politickú platformu, ktorá bude zvoliteľná s dostatočnými preferenciami. Po poslednom sneme to v strane Spolu nenachádzam. Progresívne Slovensko je jediná strana, ktorá tieto atribúty napĺňa," hovorí Michal Wiezik, europoslanec, ktorý prestúpil zo strany Spolu do Progresívneho Slovenska.

"Za najefektívnejší mechanizmus zatiaľ považujeme siahnutie na dotácie pre Poľsko a Maďarsko. Európsky súd nedávno skonštatoval, že podobný postup je v poriadku. V tejto forme s ním súhlasili aj tieto krajiny. Preto si myslím, že nástroj vojde do platnosti a vzhľadom na objem dotácií, ktoré Poľsku a Maďarsku, ako čistým poberateľom, Európska únia dáva, by mohol byť účinný.


Mal by prinútiť krajiny konať v súlade s európskym právom, ku ktorému sa zaviazali pri vstupe do Únie," dodáva Wiezik k otázke Maďarska a Poľska v EÚ.

Aká je budúcnosť strany Spolu, keď z nej odchádzajú viacerí členovia? Zafungujú 500 eurové preukazy Igora Matoviča? Malo by Slovensko zaviesť povinné očkovanie? A aká je budúcnosť EÚ s Poľskom a Maďarskom? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s europoslancom za Progresívne Slovensko Michalom Wiezikom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu