SME
Sobota, 21. máj, 2022 | Meniny má Zina

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Lekár Fatrsík: Niektorí sú v nemocnici agresívni, aj keď zomiera ich blízky

Zopár ľudí v zlom stave sa rozplakalo, že sa nedali zaočkovať.

"Ja som na agresiu zvyknutý, odkedy robím na urgentnom príjme. Teraz je to z iných dôvodov. V minulosti vám vynadali piati, šiesti a útočili na vás. Teraz je to horšie, plus dovolím si tvrdiť, že aj medzi nami zdravotníkmi sú trenice, stresu je veľmi veľa.

Sme vyčerpaní a unavení, aj medzi nami je stres a nervozita. Ale potom si podáme ruku a ideme ďalej. No to si nepodáte s pacientom, ktorý vás chce zbiť. Našťastie, my máme u nás aj SBS-kára, ktorý nám v noci pomáha. Veľká postava veľkého chlapa pomôže," hovorí zástupca primára urgentného príjmu v nemocnici v Galante Jozef Fatrsík.

"Agresia tu bola už predtým a vyeskalovala teraz s covidom. Posledný mini incident, ktorý som mal, bol, že osem ľudí sa hašterilo, zaočkovaní a nezaočkovaní. Tak som do toho troška vstúpil, dvaja-traja vystúpili proti mne, ale našťastie som mal za sebou osem ľudí, takže som sa nebál," pokračuje Fatrsík.

"Odchod sestier vyeskaloval, praskla bublina. Sestier nie je dosť, nikdy ich nebolo dosť. Problém je, že sestry sa cítia nedocenené a ja si myslím, že nedocenené naozaj sú. Prvú agresiu schytá vždy sestra a už to nedávajú. Agresivita voči nim ide hore, tým aj pocit nedocenenosti, a bude ďalší odliv sestier," dodáva.

Ako to teraz vyzerá v nemocnici v Galante? Ľutujú pacienti na kyslíku, že sa nedali zaočkovať? Sú ľudia agresívni ešte aj keď sa prídu naposledy rozlúčiť s príbuzným? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Jozefom Fatrsíkom, zástupcom primára urgentného príjmu v nemocnici v Galante.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu