SME
Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Cez čiaru: Pčolinského kamarát, Kaliňákov sused. Kto je pán X, Peter Košč?

Podnikateľ patrí medzi ústredné postavy takzvanej vojny policajtov.

Podporte Cez čiaru na Startlabe. Podporte Cez čiaru na Startlabe. (zdroj: Nadácia Zastavme korupciu)

Počas druhej vlády Roberta Fica medzi rokmi 2012 až 2016 dostal investigatívny novinár Tom Nicholson nevšednú pracovnú ponuku. Mal stáť na čele novinárskeho projektu, ktorý by na verejnosť prinášal rôzne pikošky zo zistení Slovenskej informačnej služby. S touto ponukou za ním prišiel podnikateľ a dnes nezaradený poslanec Tomáš Taraba a Peter Košč.

Z projektu na čele s novinárom, ktorý na verejnosť priniesol spis Gorila, napokon nič nebolo, no príbeh ilustruje aktivity podnikateľa prezývaného pán X. Peter Košč má široké kontakty medzi politikmi, policajtmi či príslušníkmi tajných služieb. Pri pátraní po príčinách konfliktu, ktorý dnes prebieha v prostredí silových a bezpečnostných zložiek, sme často narazili práve na jeho meno.

Nadácii Zastavme korupciu sa okrem iného podarilo nájsť aj prepojenie medzi Koščom a bývalým riaditeľom Úradu boja proti organizovanej kriminalite Jánom Vaľom. Dcéra bývalého vysokého policajného funkcionára v roku 2018 nadobudla pozemok, ktorý predtým patril Koščovej firme Dast Dealing. Vaľo pracuje ako vedúci odboru vnútornej kontroly štátnej firmy SEPS, v ktorej dlhé roky ochranu zabezpečovala Koščova firma Dast Security.

Aké sú ďalšie prepojenia pána X na policajtov, politikov či prokurátorov? Aká je jeho úloha v prebiehajúcej vojne policajtov? Dozviete sa v najnovšom vydaní relácie Cez čiaru.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu