SME
Štvrtok, 2. december, 2021 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Novinárka Procházková: Najviac sa bojím ľudskej nenávisti

Kniha Petry Procházkovej sa stala predlohou nového animovaného filmu Moja afganská rodina.

"No sme veľkí pokrytci. U nás bola teraz v Česku neuveriteľná predvolebná kampaň. Jednou z hlavných tém bola migrácia. Jedným z hlavných hesiel kampane sa stalo, že my vám sľubuje, že nikomu nikdy v živote nebudete musieť ponáhľať, dajte nám hlas. Tak toto sú tie kresťanské programy politických strán. Túžba našich politikov je zabudnúť na to, že nejaký Afganistan vôbec je," hovorí česká novinárka Petra Procházková.

"Mám strach z nenávisti, z klimatickej zmeny. Mám oveľa menej strach z toho, že príde k nejakej vojne. Takej ako som ju poznala ja v 90tych rokoch. Človek, keď vidí vojnu a smrť, tak si prehodnotí hodnoty. Dodalo mi to životného pokoja a nadhľadu nad bežné problémy. Občas s tým ľuďom leziem na nervy. Keď sa mi niekto sťažuje, tak ja to často za problém nepovažujem," dodáva Petra Procházková, ktorá roky strávila vo viacerých vojnových konfliktoch.

Zničil Andrej Babiš noviny, ktoré kúpil? A čo teraz čaká Česko? Prečo sú Slováci a Česi takí odmietaví voči migrantom a utečencom? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s novinárkou Petrou Procházkovou.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu