SME
Sobota, 22. január, 2022 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Lexmann: Som na sankčnom zozname Číny, týka sa to aj mojej rodiny

Kto sú politici, ktorí v rámci Európskej únii zastupujú konzervatívne hodnoty?

"Ja sa pozerám na politiku Viktora Orbána tak, že to, čo sa mi zdá, že je pozitívne a dobré, sa snažím podporiť. Nemám rada, a snažím sa tomu zabraňovať, aby Európska únia kritizovala Orbánovu konzervatívnu rodinnú politiku, preto lebo táto politika spadá výlučne do kompetencie členských štátov.

Takáto ideologizácia európskych inštitúcii neprispieva k dobru ničoho. Ale na druhej strane v otázke korupcie alebo otázke aj napríklad niektorých oblastí zahraničnej politiky, tak ja to aj otvorene kritizujem, lebo sa mi to nepáči a dokonca sa mi to ani nezdá v súlade s kresťanskými hodnotami tak, ako ich vnímam ja,” komentuje svoj postoj k politike Viktora Orbána europoslankyňa za stranu KDH Miriam Lexmann.

„Nemôžem byť v priamom kontakte s disidentami z Číny alebo Hongkongu, lebo na základe ich domácej legislatívy by mohli byť odsúdení za trestný čin ohrozovania štátu. Obávam sa o tých ľudí, s ktorými som dlho spolupracovala, o ich bezpečnosť. Mnohí už sú prenasledovaní a vo väzení,” dodáva Lexmann, na ktorú sú čínska vláda uvalila sankcie.

Aký ma postoj k politike Viktora Orbána? Kto sú politici, ktorí v rámci Európskej únie zastupujú konzervatívne hodnoty? Aké hodnoty v súčasnosti zastupujú konzervatívci na Slovensku? Aký je čínsky vplyv na Slovensko?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s europoslankyňou za KDH Miriam Lexmann.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu