SME
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Lívia Vašáková o pláne obnovy: Niektoré reformy meškajú, peniaze dorazia o niekoľko dní

Niektoré reformy z balíka sa podarí splniť, ale niektoré už dnes meškajú.

Prvé peniaze z plánu obnovy, kde máme od Európskej komisie prisľúbených približne šesť miliárd eur, by mohlo Slovensko dostať už budúci týždeň. Ide o preddavkovú platbu vo výške 822 miliónov eur. Potvrdila to v rozhovore pre INDEX Lívia Vašáková, ktorá prípravu plánu koordinovala a dnes je generálnou riaditeľka Sekcie Plánu obnovy na Úrade vlády Slovenskej republiky.
Peniaze budú určené na zaplatenie úradníkov a prvé investície, ktoré súvisia s implementáciou reforiem. Prijatie dohodnutých reforiem je pritom kľúčom k získaniu ďalších peňazí, ktoré by Slovensko mohlo žiadať v marci alebo apríli budúceho roka.

Dovtedy je ale potrebné prijať prvých štrnásť míľnikov. Niektoré reformy sa z toho balíka podarí splniť, ale niektoré už dnes meškajú. Príkladom je reforma vysokých škôl. “Problém by nastal, ak by sa nejaký míľnik nepodarilo splniť vôbec. V takom prípade by sme ho museli vyňať alebo revidovať celý plán obnovy,” vraví v rozhovore Vašáková.

V sérii rozhovorov Moderná krajina - návod, ako zlepšiť Slovensko vám prinášame názory slovenských podnikateľov, ekonómov a osobností, ako posunúť Slovensko dopredu. Projekt pripravujeme v spolupráci so spoločnosťou FinStat.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Najväčšia chyba tejto vlády je chaos, nemá dobrého manažéra.


a 1 ďalší 16 h

Zopár ľudí v zlom stave sa rozplakalo, že sa nedali zaočkovať.


a 1 ďalší 3. dec
Skryť Zatvoriť reklamu