SME
Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Matyinko z Maduaru: Lekárov platia farma firmy, môžu byť aj dve pravdy

Speváci z Maduaru žiadajú verejnú diskusiu v RTVS.

"Očkovanie ako také môže byť funkčné. To je v poriadku. Aj ja sám mám absolvované očkovania. Ale nie proti covidu, lebo zatiaľ kým je to v tomto štádiu, tak nie. Ani sa tým netajím. Muselo by ísť o vakcínu v štandardnom slova zmysle, ktorá má z môjho pohľadu schválené všetky veci, ktoré vakcíny majú mať. Keď človek chce mať istotu, tak by mal počkať na dlhodobejšie účinky. Tak do momentu kým tieto poznatky nebudeme mať, tak si myslím, že je rovnaké riziko dať si niečo, čo nemáme overené. Nechce sa mi púšťať do konšpiračných vecí. Očkovanie je len jedna z tém, o ktorých chceme hovoriť," hovorí spevák zo skupiny Maduar Juraj Matyinko, ktorý je jeden z iniciátorov listu RTVS, aby pozvali do diskusie aj alternatívnych vedcov. Mnohí z nich pritom šíria o Covide a očkovaní konšpirácie a dezinformácie.

"Hovorím o farmafirmách, býva to bežné, že farmaceutické firmy financujú vedecké práce. Ja netvrdím, že konkrétne, že týchto vedcov platia farma firmy, a ktoré farma firmy. Je to vo všeobecnosti tak, a je to všeobecne známa vec.
Štúdie sú rôzne štúdie sú na ten istý fakt môžu mať ako takú štúdiu tak aj takú štúdiu. Predpokladám že ste sa s tým už stretli. Viete, fakt tvrdiť napríklad v súvislosti s tým čo ste spomenuli že to má byť vlna nezaočkovaných. To je na základe čoho? To nie je fakt. To je predpoklad," dodáva Matyinko, ktorý sa očkovať nechce, a bezpečnosti vakcín neverí.

Akú legitimitu majú bratia z Maduaru žiadať vôbec diskusie vo verejnoprávnej televízii? A prečo by televízia mala dávať priestor absolútnej menšine vedcov, ktorí šíria konšpirácie? A vedia speváci a podnikatelia zhodnotiť vedecké štúdie a odbornosť vedcov? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s Jurajom Matyinkom zo skupiny Maduar.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu