SME
Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Heger: Sme rodina nemá najväčšiu moc v koalícii

Čo robí okrem očkovacej lotérie podľa premiéra Igor Matovič?

"Nebudem sa baviť o tom, či bol Žilinka zlá voľba," hovorí premiér Eduard Heger.

"Mnohým ľuďom, aj také som dostal reakcie, sa javí, že spravodlivosť na Slovensku utrpela ťažkú porážku. Ja, samozrejme, túto situáciu silno vnímam. Generálny prokurátor je nezávislý od vlády. Vyvstáva tu veľa otázok, postrehol som reakcie aj pána Mazáka, predsedu Súdnej rady, veľká otázka tu ostala visieť, preto je pre mňa dôležité, aby do toho prišiel odborný názor," dodáva predseda vlády.

"Poznáte ma, ja rešpektujem dohodu, a dohoda bola, že každá strana si tam nanominuje maximálne dvoch členov. A koho si tam nanominuje, s tým budeme pracovať. Bude ma zaujímať hlavne odborná diskusia a odborné odporúčania, ktoré nám tá skupina predloží. Nemyslím si, že Sme rodina má najväčšiu moc v koalícii. Je to jeden z koaličných partnerov, ale nemá maximálnu moc," hovorí premiér Heger po tom, čo Sme rodina nominovalo do pracovnej skupiny k tejto téme advokáta Vladimíra Pčolinského Ondreja Urbana.

Aká je situácia v koalícii? Bude sa meniť paragraf 363, ktorý dáva generálnemu prokurátorovi veľkú moc? Čo robí okrem očkovacej lotérie Igor Matovič? A prečo sme takí pomalí v očkovaní? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s premiérom Eduardom Hegerom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu