SME
Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Čaputová: Za kritikou Lengvarského od Matoviča cítim skôr osobné dôvody

Nevyužila tajná služba prezidentku na rozohranie hier?

"Je to úplne nová informácia. To, čo ma bude zaujímať, je procesný postup ako k odstaveniu vyšetrovateľky došlo, pretože áno, môže sa to zvonku javiť ako zásah nebodaj politickej moci do postupu vyšetrovania. čo by nebolo samozrejme vhodné. Takže je dôležité to, či sa takáto zmena deje v súlade so zákonom, toto je to, čo ma bude zaujímať," hovorí prezidentka Zuzana Čaputová k odvolaniu vyšetrovateľky, ktorá v policajnej inšpekcii mala na starosti vyšetrovanie tímu Očistec.

"Eduard Heger je dobrý premiér v ťažkých časoch. Zatiaľ je to relatívne krátke obdobie. Ja s ním mám korektný vzťah, nemá to jednoduché. Je to veľmi konsenzuálny človek a v najbližších týždňov a mesiacoch budeme sledovať to, či tá veľká miera konsenzuálnosti, ktorá je zjavne výhodou, je doplnená aj nevyhnutnou mierou ráznosti," hodnotí prezidentka Čaputová prvých sto dní premiéra Hegera.

Aký majú vzťah s ministrom financií Matovičom? Malo by byť očkovanie pre zdravotníkov povinné? A ako hodnotí spätne stretnutie na SIS? Nevyužila jej prítomnosť tajná služba na rozohranie hier?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu