SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Študent Eke: Na STU musí nastať generačná výmena, kvalitní ľudia odišli

Ako dopadol spor na STU?

"Je to už veľmi dlhý problém, ktorý pozorujem v akademickom senáte. So študentmi sa jedná, ako keby to bola druhá kategória. Niektorí zamestnanci majú pocit, že oni sú patricijovia a my sme plebejci.

Ja som bol obvinený, že som platený Progresívnym Slovenskom, ESET-om, predseda mi napísal, že nepracujem v prospech STU. Nevidím, aké by som mal ja ako študent mocenské záujmy v akademickom senáte. Tie majú zamestnanci, ktorí tam politikárčia, obštruujú a presadzujú svoje záujmy. Ja chránim práva študentov a zastupujem študentov," hovorí Denis Eke ešte donedávna študentský člen akademického senátu STU , ktorý koncom júna nového rektora.

"Akademický senát za rok a pol pandémie nevedel zabezpečiť ani to, aby sme vedeli zasadať elektronicky. Na posledných zasadnutiach, kde bola verejná diskusia s kandidátmi na rektora STU ani nezabezpečili online vysielanie a v minulosti vysielali len zvuk cez nejaký notebook," popisuje Eke.

O čom je spor na STU? Ako vyzerala voľba nového rektora STU? A prečo sa rozhodol zo senátorského postu ešte pred voľbou odstúpiť? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s bývalým členom akademického senátu STU Denisom Ekem.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá