SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Šéf polície Kovařík: Neviem si predstaviť, že by vyšetrovatelia ovplyvňovali svedkov

Prídu obvinenia aj politických špičiek Smeru?

"Mňa osobne to neovplyvňuje. To, že sa niekto vyjadruje na moju osobu, že som nedôveryhodný, ja to zaregistrujem a tým pre mňa tento typ vyjadrení končí," hovorí policajný prezident Peter Kovařík o výrokoch viacerých politikov zo Sme rodina, že policajnému prezidentovi neveria.

"Neviem si predstaviť, že by vyšetrovatelia nahovárali svedkov, ako majú vypovedať. Aj oni odmietajú, že by kohokoľvek ovplyvňovali, a už vôbec si neviem predstaviť, že by tu bola nejaká línia prokurátor vyšetrovateľ a ovplyvňovanie nejakých budúcich svedkov. To by bolo proti samotnej podstate vyšetrovania. Ak by sa predkladali na súde dôkazy, ktoré boli zmanipulované, tak s veľkou pravdepodobnosťou by sa znedôveryhodnila samotná výpoveď.

Nikdy sme to nerobili, nikto z nás si to netrúfol. A ja im dôverujem, že takéto ovplyvňovačky neprebehli," dodáva Kovařík k obvineniam opozície, že vyšetrovatelia inštruujú svedkov."

"Moje odporúčanie by bolo nezvolávať ho v tomto formáte. Ak by som dostal úlohu, že sa mám zúčastniť stretnutia, kde budú najvyšší ústavní činitelia, tak ja nad tým nemám čo špekulovať," hovorí Kovařík o stretnutí špičiek štátu na centrále SIS.

Prídu obvinenia aj politických špičiek Smeru? A ak by to bolo oprávnené, spravili by raziu aj u guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra? Bude ešte polícia robiť razie kukláčov v rómskych osadách? A ako chce policajný prezident riešiť nahlasovanie sexuálnych trestných činov? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s policajným prezidentom Petrom Kovaříkom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá