SME
Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kolíková: Výroky Matoviča mi nie sú ľahostajné, podkopáva to dôveru vlády

Pozrite si live záznam Rozhovorov ZKH s Máriou Kolíkovou.

"Stále sa ma na to niekto pýta. Isteže mi to nie je ľahostajné. Je to člen vlády, môj kolega, koaličný líder najsilnejšej koaličnej strany. Vôbec mi to nie je ľahostajné, ale súčasne platí, že cítim veľmi silnú podporu premiéra aj v tejto téme. Mrzí ma to a určite to podkopáva dôveru v samotnú vládu.

Ja nerozumiem, prečo to robí. Vo výrokoch je množstvo neprávd, ale určite nebudem podávať trestné oznámenie na iného člena vlády," reaguje Mária Kolíková na výroky Igora Matoviča o tom, že spáchala podvod, a reakciu Richarda Sulíka, že je to na trestné oznámenie.

"Je absolútne nešťastné, a osobitne v takomto prípade, že senát nefunguje ako tím. A to sa javí, že sa to deje, a to musia tí sudcovia prekonať. Všetky animozity musia prekonať, lebo inak to nebude dobré. Musia na tom rozhodovaní vzájomne spolupracovať, a toto je zjavné, že tu bolo zanedbané," hovorí ministerka Kolíková o tvrdej kritike Najvyššieho súdu, ktorý vrátil späť kauzu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku.

Ako sa pozerá spätne na stretnutie v SIS? Išla by tam znova? A ako funguje teraz rozhádaná strana Za ľudí? Pozrite si záznam z Rozhovorov ZKH live na Tyršáku. Hostkou Zuzany Kovačič Hanzelovej bola ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá