SME
Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Kolíková: Ak ma poslanci z OĽaNO nepodporia, zvážim odchod

Ministerku odvolávajú v parlamente.

"Situácia nie je ľahká, troška je politicky zložitá. Určite bude veľmi dôležité ako zvládneme Kolíkovej krízu, alebo Kolíkovej odvolávanie. Dôležité bude čo sa v celom procese udeje. Lebo aj teraz prebieha vzájomný intenzívny dialóg aj medzi mnou, aj medzi poslancami OĽANO. Javí sa mi, že je to o vzájomnom nachádzaní dôvery.

Je jasné, že koaličná kríza poškodila vzťahy v koalícii a teraz je otázka, ako sa z toho dostaneme. Naštrbili sa vzťahy a musíme to spolu zvládnuť. Je pre mňa dôležité aký bude výsledok. Nie v tom, či budem alebo nebudem ministerkou, ale ako sme sa k tomuto výsledku hlasovaním dostali.

Nechcem robiť radikálne vyjadrenia, že keď to bude takto, tak urobím toto. Ja tú silnú podporu v parlamente potrebujem naprieč celou koalíciou," hovorí ministerka spravodlivosti Mária Kolíková, ktorá dodáva, že, ak ju poslanci z OĽANO nepodporia, zváži svoj odchod z funkcie.

"Podľa mňa je významné ako to celé prebehne. Aj či ja z toho budem rozumieť, že mám silnú legitimitu ako ministerka spravodlivosti, ktorá chce robiť veľkú reformu, keď prídem so zákonom, ktorý súvisí s organizáciou súdov, či môžem očakávať, že mi ju naozaj poslanci podporia," dodáva Kolíková.

Je odvolávanie v parlamente pomstou Igora Matoviča? A ako to v parlamente dopadne? Ako vysvetľuje body, ktoré jej vyčítajú poslanci pri odvolávaní? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s ministerkou spravodlivosti zo Za ľudí Máriou Kolíkovou.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá