SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

SME má štyri novinárske ceny, víťazi hovoria, za čo ich získali a čo pre nich znamenajú

Denník Sme získal štyri ceny.

Novinárska cena 2020 pozná víťazov a víťazky. Porota udelila ceny v 13 kategóriách, rozdala aj šesť špeciálnych cien.

Novinári a spolupracovníci vydavateľstva Petit Press získali spolu 14 nominácií. Denník SME získal štyri ceny.

Michaela Žúreková, Adam Valček, Matúš Burčík a Lukáš Onderčanin krátko predstavujú svoje texty, za ktoré ceny dostali, ale hlavne hovoria o tom, čo osobne pre nich alebo novinárov všeobecne cena znamená.

Ak vás niektorá téma zaujala, texty nájdete v týchto odkazoch:

Za investigatívny a analytický príspevok o obvinenom Norbertovi Bödörovi, ktorý roky tajne podnikal s Pentou, získal ocenenie Adam Valček. Tu si môžete prečítať jeho článok Bödör roky tajne podnikal s Pentou. Kde prišiel k peniazom, nie je jasné.

Cenu za najlepší rozhovor vlaňajšieho roka dostal Matúš Burčík za rozhovor s bývalým šéfom vyšetrovacieho tímu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Petrom Juhásom. Tu nájdete rozhovor Šéf tímu Kuciak: Rozhodol som sa nemlčať

Cenu Solutions Journalism dostala Michaela Žureková za sériu reportáží o predčasne narodených deťoch. Prečítajte si jej text Narodení priskoro: V pôrodniciach matky a deti oddeľujú, hoci to škodí, reportáž Ako fungujú nemocnice, v ktorých ležia predčasne narodené deti alebo rozhovor s odborníčkou na predčasne narodené deti Nathalie Charpak, ktorá hovorí, že matky pomôcť vedia, problém sú zdravotníci.

Lukáš Onderčanin dostal cenu Otvorenej spoločnosti za článok o tom, ako v Orbánovom Maďarsku kolabujú slobodné médiá. Jeho reportáž Kritizovať Orbána sa neoplatí. Ako v Maďarsku kolabujú slobodné médiá si prečítajte tu.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá