SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Riaditeľ Dopravného podniku: Ponuka Matoviča na pôžičky nič nerieši

DP BA je v strate 25 miliónov eur.

"Ponuka od Igora Matoviča našu situáciu nerieši. Pôžičky si dnes vieme požičať v komerčných bankách za podobné úrokové sadzby, ktoré sa blížia k nule. 25 miliónový výpadok paralyzuje celý Dopravný podnik nielen v Bratislave.

Výpadok je hrozivý, ten rozdiel sa už nedá vykryť bez pomoci. Pokiaľ nepríde finančná pomoc od štátu, budeme musieť siahať na kvalitu MHD, rušením spojov, alebo budeme musieť zintenzívniť mieru prepúšťania," hovorí predseda predstavenstva Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský o návrhu ministra financií pre dopravné podniky, kde by štát dal podnikom pôžičku.

Dopravný podnik Bratislava je v strate 25 miliónov eur a od júla ohlásil aj nové ceny lístkov.

"Zdražujeme jednorazové lístky, 30 minútový lístok zostáva na svojej pôvodnej miere, 90 centov. Rapídne sa zlacňuje ročná električenka. Kolegovia na magistráte už vymýšľajú spôsob ako sprístupniť ročný lístok pre rodiny. Možno nejaká forma predaja na splátky alebo iného zvýhodnenia," dodáva Rybanský.

Bude pokračovať štrajk MHD v Bratislave? Bude električka pred SND? A ako bude vyzerať MHD v Bratislave o desať rokov? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom Dopravného podniku Bratislava Martinom Rybanským.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá