SME
Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Šéfredaktor Forbes Šimůnek: Kellner bol symbolom kapitalizmu v Česku

Rozhovor s Petrom Šimůnkom.

"Bol filantrop aj oligarcha. Ťažko sa meria ktoré viac. Petr Kellner bol predovšetkým symbol podnikania posledných 30 rokov v Česku, symbol kapitalizmu, aj symbol oligarchizácie spoločnosti, keď sa začal biznis prepojovať s politikov a médiami. Petr Kellner bol ale aj jeden z prvých, ktoré dal svoje peniaze aj na dobročinné účely, založil školu, naozaj bol oboje," hovorí šéfredaktor českého Forbesu Petr Šimůnek o miliardárovi Petrovi Kellnerovi, ktorý cez víkend tragicky zahynul pri páde vrtuľníka na Aljaške.

"Keď si prečítate jeho posledné výročné správy, čo bol vlastne dosť zvláštny prostriedok, ktorým komunikoval s verejnosťou, tak tam písal aká je dôležitá sloboda a korene, a že si to čím ďalej tým viac uvedomuje. A zároveň si pragmaticky strážil biznisové záujmy nielen v Číne ale aj v Rusku. A keď sa ho niekto pýtal na ľudské práva, tak tie jeho odpovede boli skôr vyhýbavé. V jednom rozhovore, ktorý som s ním robil, hovoril, že vidí Putina ako svetovú osobnosť, ktorá veľmi prospela Rusku. Spomínal tiež, že návšteva čínskeho prezidenta v Prahe, ktorá pred piatimi rokmi vzbudila veľké protesty, bola veľká historická udalosť. Myslím, že okrem neho si to nikto nemyslí. Tento z môjho pohľadu prílišný pragmatizmus ja vidím ako niečo, čo na ňom nebolo veľmi sympatické," hovorí Šimůnek o jeho vzťahu k ľudským právam, Číne a Rusku.

Aký bol Petr Kellner? Čo bude s jeho majetkom? A aký vplyv mal v Česku na politiku? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so šéfredaktorom Forbes Česko Petrom Šimůnkom.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vítanie ruského motorkárskeho klubu Noční vlci na bratislavskom Slavíne v roku 2016.

Proputinovské omámenie značnej časti slovenskej populácie je jedným z paranormálnych javov dneška.

3. máj
Profesor MUDr. Jozef Hašto, PhD. je popredný slovenský psychiater a psychoterapeut.

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

8. máj

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.

20 h

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 019 obetí.

6 h

Neprehliadnite tiež

Denník Sme získal štyri ceny.

7. máj

Ako prežíval Braňo Jobus karanténu?

7. máj