SME
Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Maturant Matúš: Nechcem ohroziť otca, nedostávam žiadne vzdelanie

Ako prežíva tento rok maturant?

"Každé ráno sa zobudím s tým, že neviem, či budem mať vyučovanie, v akej forme budem mať vyučovanie a každý deň nám učiteľ hovoria pripravte sa na maturitu, ale my nevieme na akú maturitu. Každý deň neistota, strach, stres, vyčerpanie. Je to horšie ako keby som chodil prezenčne do školy," hovorí maturant Matúš Kovačovský o tom ako sa cíti v škole. Ministrovi školstva a hlavnému hygienikovi napísal otvorený list, kde žiadal, aby zrušili maturity a vyriešili študentov, ktorí nemôžu chodiť prezenčne do školy.

"Tým, že ja som zostal na dištančnej výučbe, momentálne nemám hodiny žiadne. Nemám online výučbu, a dostávam len nejaké materiály, ale je to len zlomok toho, čo sa ostatní učia v škole. Som označený ako neprítomný a zháňať si materiály musím sám. Ja osobne mám staršieho otca ako moji spolužiaci, má 65 rokov. To je jeden dôvod prečo som nešiel do školy, a druhý dôvod je ten, že bojíme sa korony doma. Ak budem vedieť, že školy sú bezpečné prostredie, nemám problém tam ísť. Ale nemáme dáta koľko ľudí sa nakazilo v školách, a bezpečné prostredie to pre mňa momentálne nie je," hovorí maturant Matúš Kovačovský o momentálnom stave na školách pre študentov v maturitných ročníkoch, ktorí sa rozhodli zostať doma, aby neohrozili svojich rodičov.

Ako prežíva tento rok maturant? Ako to vyzerá momentálne na jednom z bratislavských gymnázií? A čo sa dalo robiť lepšie? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s maturantom Matúšom Kovačovským.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Vítanie ruského motorkárskeho klubu Noční vlci na bratislavskom Slavíne v roku 2016.

Proputinovské omámenie značnej časti slovenskej populácie je jedným z paranormálnych javov dneška.

3. máj
Profesor MUDr. Jozef Hašto, PhD. je popredný slovenský psychiater a psychoterapeut.

Jozef Hašto vysvetľuje, ako vzniká väzba matky a dieťaťa.

8. máj

V strane podľa odchádzajúcej členky prebieha diskusia o výmene líderky.

20 h

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 385-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 12 019 obetí.

6 h

Neprehliadnite tiež

Denník Sme získal štyri ceny.

7. máj

Ako prežíval Braňo Jobus karanténu?

7. máj