SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Nočný primátor: Bratislava je bezpečná. Nebezpečné nie sú miesta, ale ľudia

Prečo si ľudia myslia, že Obchodná ulica je najnebezpečnejšia ulica v hlavnom meste? Pozrite si rozhovor s novým nočným primátorom Martinom Kráľovičom.

Aké bude mať kompetencie nočný primátor? Prečo si ľudia myslia, že Obchodná ulica je najnebezpečnejšia ulica v hlavnom meste? A nepomáha mestu, keď osvetlí parky a tmavé ulice? Pozrite si rozhovor s novým nočným primátorom Martinom Kráľovičom.

"Bratislava je bezpečné miesto. Ja mám teóriu, že nebezpeční sú ľudia, nie miesta. To sú konkrétne skupiny ľudí, ale nie miesta ako také. Zmena dizajnu priestoru môže napomôcť bezpečnosti, aj keď ak sa bavíme o Obchodnej, tak tam je urobených niekoľko dôležitých zásahov - nové osvetlenie, pridanie kamier a podobne. Veľa ľudí má predstavu, že keď pridáme kamery, tak sa zlepší bezpečnosť. Jedna vec je, či kamera niečo vidí, druhá vec je ten ľudský faktor, ak policajt pozerá 12 hodín na 200-300 kamier. Je to viac vec náhody, že by tam zbadal konkrétnu vec. Preto to chceme zlepšiť a upraviť," hovorí nový nočný primátor Bratislavy Martin Kráľovič o bezpečnosti v hlavnom meste.

Skryť Vypnúť reklamu

Čím bezpečnejšie budú podniky, čím lepšie budeme s nimi spolupracovať, tým inú cieľovku skupinu budú priťahovať. Možno budú podniky, ktoré nebudú chcieť spolupracovať, a nebudú sa chcieť prispôsobiť nášmu konceptu dobrého konceptu.

Jedným z tých bodov je, že SBSka bude s nami pravidelne komunikovať, my ich chceme preškoliť ako majú riešiť niektoré typy situácií. Ak máme nejakého problémového človeka, viem si predstaviť, že nás na neho upozorní daná prevádzka. Stáva sa, že SBSka nechce ten problém riešiť, vytlačí ho von, a ten problém sa nám dostane do ulíc alebo sa presunie inam," hovorí nový nočný primátor Kráľovič o tom, že chce, aby podniky nahlasovali agresívnych ľudí, aby ich mestská polícia vedela monitorovať ešte pred tým, než príde ku konfliktu.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu