SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Krajniak: Reči o mne a NAKA považujem za hlúposť

Krajniak vysvetľuje, prečo odchádza z postu ministra práce

17. 3. 2021. Bratislava.Odchádzajúci minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak, minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal, predseda vlády SR Igor Matovič a predseda NR SR Boris Kollár počas demisie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR a odovzdania dočasného poverovacieho dekrétu ministrovi dopravy a výstavby SR prezidetkou SR v Prezidentskom paláci...Foto17. 3. 2021. Bratislava.Odchádzajúci minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak, minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal, predseda vlády SR Igor Matovič a predseda NR SR Boris Kollár počas demisie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR a odovzdania dočasného poverovacieho dekrétu ministrovi dopravy a výstavby SR prezidetkou SR v Prezidentskom paláci...Foto

Milan Krajniak (Sme rodina) po tom, ako prezidentka prijala jeho demisiu v paláci povedal, že je hrdý na to čo "sme počas ročného pôsobenia v rezorte dosiahli".

Jeho odchod si mnohí nevedia celkom vysvetliť. Patrí medzi nich aj prezidentka. "Hoci sú mi nie celkom zrejmé dôvody vášho kroku, vaše rozhodnutie rešpektujem,“ povedala v utorok (17.3.) Zuzana Čaputová.

Krajniak svoj odchod vysvetľoval tým, že „niekedy nemáme čas, dni, týždne, mesiace, na rozpletanie gordického uzla, potrebujeme ho rozťať“. Dodal, že teraz slová, kto čo urobí či neurobí nemajú zmysel a že politika je o činoch.

Čo presnejšie chcel Krajniak svojou demisiou dosiahnuť? Pozrite si video.

Hoci vyjadrenie v paláci bolo bez možnosti pýtať sa otázky, Krajniak odpovedal pri odchode novinárom na špekuláciu, či neodchádza pre možný zásah NAKA voči nemu.

Ministerstvo práce dočasne povedie minister dopravy a Krajniakov kolega zo Sme rodina Andrej Doležal.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu