SME
Štvrtok, 8. jún, 2023 | Meniny má Medard

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Komik Žifčák: Chceme založiť cirkev Svedkovia Liehovovi

Prečo zakladá recesistickú cirkev a prečo je postavená na téme alkoholu.

"Uvidíme, ako dopadneme so sčítaním, ale radi by sme. Pokúsime sa zaregistrovať Svedkov Liehovových. Musíme zozbierať 50-tisíc podpisov, potom musíme odovzdať na ministerstvo kultúry celé naše učenie aj s podpismi, a ešte aj tak zasadne komisia ministerstva kultúry a oni sa môžu rozhodnúť, že nám ten štempel nedajú a registrovanou cirkvou nebudeme. Ak budeme, budem hlava cirkvi. Archnalej Gabrilej," hovorí komik Gabriel Žifčák, ktorý vyzýva svojich fanúšikov, aby sa pridali k Svedkom Liehovovým už v sčítaní ľudu, ktoré práve prebieha.

"Ak by sme si potom požiadali o finančný príspevok od štátu, dostali by sme asi 4 milióny eur ročne. Sú to peniaze, ktoré by boli majetkom cirkvi. My by sme potom otvorili chrám v každom väčšom meste, čo je v našom prípade klub, kde by sme šírili kultúru. Peniaze idú z ministerstva kultúry, a my by sme tie peniaze chceli vrátiť do kultúry. Koncerty, diskusie, festivaly a vytvoriť grantový systém pre kultúru pre malé divadlá, malé kluby," dodáva Žifčák s tým, že uraziť veriacich svojou recesiou nechce.

Prečo sa na to podujal? A nepodporuje týmto nadmerné pitie alkoholu na Slovensku? Neuráža týmto katolíkov alebo iných veriacich? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so standup komikom Gabrielom Žifčákom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu