SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Kto by mohol byť novým ministrom zdravotníctva

Kto sú kandidáti na post ministra zdravotníctva.

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) odchádza po podaní demisie do rúk prezidentky SR Zuzane Čaputovej v Prezidenstom paláci v Bratislave 12. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav NovákNa snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) odchádza po podaní demisie do rúk prezidentky SR Zuzane Čaputovej v Prezidenstom paláci v Bratislave 12. marca 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Vládna kríza beží naplno a rezortu zdravotníctva po piatkovom odchode Mareka Krajčího šéfuje minister financií z OĽaNO Eduard Heger. Okolo nového ministra zdravotníctva je navonok ticho, rezort pritom potrebuje podľa expertov riešiť očkovanie aj zriadenie tímu odborníkov na zvládanie pandémie.

Reportér SME Ján Krempaský zhrnul možných kandidátov na post ministra zdravotníctva, zhodnotil ich šance aj to, čo hovorí v ich prospech, či neprospech. A hovorí aj ako reagovali na otázky SME, či im bol tento post ponúknutý.

Vo videu sa spomínajú štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek, poslankyňa za OĽaNO Eva Horváthová aj obaja súčasní štátni tajomníci rezortu zdravotníctva Jana Ježíková a Peter Stachura. Istý čas bola možnou kandidátkou aj Andrea Kalavská. Aké sú koho šance?

Janko Krempaský hovorí aj o tom, čo treba na rezorte riešiť ako prvé.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu