SME
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...
ROZHOVORY ZKH

Advokát Kvasnica: Zatýkanie slovenskú spoločnosť nezmení

Rozhovory ZKH s s advokátom Romanom Kvasnicom.

Ja si myslím, že slovenská spoločnosť ako taká sa nezmenila, respektíve fungovanie štátnych orgánov nezmení vyšetrenie pár desiatok trestných vecí alebo väzobné stíhania," hovorí advokát rodiny Kušnírových Roman Kvasnica o treťom výročí vraždy Jána a Martiny.

"V roku 2018 sa silno prejavila občianska spoločnosť, ktorá vytvorila tlak na vyšetrenie vrážd vo Veľkej Mači. To bol rozhodujúci moment, aby vôbec mohlo začať nestranné vyšetrovanie. Pokiaľ nebude na Slovensku fungovať občianska spoločnosť, pokiaľ sa občania nebudú venovať veciam verejným a nebude ich to zaujímať, tak tí, ktorí predstavujú štátnu moc vždy budú mať tendenciu používať ju na svoj obraz. Možno skupinovo ju aj zneužívať. To bude asi večný boj - občan - štát. Teda kontrola štátu občanom. To podľa môjho názoru je najpodstatnejší moment, ktorý by sme si mohli zobrať ako poučenie posledných troch rokov," dodáva Kvasnica.

Ako preživali posledné tri roky rodiny Jána a Martiny? A čo hovoria na prvostupňový rozsudok, ktorý oslobodil Mariána Kočnera a Alenu Zsuzsovú? A kam sme sa ako spoločnosť za tie tri roky posunuli?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s advokátom Romanom Kvasnicom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Vražda novinára Jána Kuciaka

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Marian Kočner, Ján Kuciak, Rozhovory ZKH

TOP videá