SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Oligarchovia z Ukrajiny sa skrývajú za slovenské firmy. Do partie chceli aj Rattaja

Pozrite si nový diel relácie Cez čiaru.

Na začiatku boli megalomanské plány o zimnej olympiáde v ukrajinských Karpatoch. Milióny eur investované do prípravy projektu sa však záhadne stratili a jediným výsledkom sú desiatky hektárov pôdy v súkromných rukách.

Spleť schránkových firiem, cez ktoré peniaze pôvodného projektu pretiekli, sa zbieha v rukách dvoch mužov - Vladyslava Kaskiva a Gernota Leitnera. Obaja majú väzby aj na Slovensko, na ktorom si vytvorili základňu.

Ani tieto fakty nebránia súčasnému vedeniu Ukrajiny, aby v spolupráci s Leitnerom oživilo sny o zimnej olympiáde. Ukrajinskí novinári sa obávajú, že projekt skončí tak, že sa oligarchom na ich zimné stredisko vyskladajú všetci daňoví poplatníci.

Informácie odhalilo pátranie Nadácie Zastavme korupciu v spolupráci s Investigatívnym centrom Jána Kuciaka a s investigatívnym projektom ukrajinských novinárov s názvom Schémy, korupcia v detailoch.

Investigatívny formát Cez čiaru je výsledkom práce Nadácie Zastavme korupciu. Od októbra 2018 reláciu Cez čiaru vysielame na SME.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá