SME
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Aj spoločnosť ZSE testovala zamestnancov vo svojich priestoroch

Celkovo sa na víkendovom testovaní zúčastnilo takmer 2000 zamestnancov a ich rodinných príslušníkov.

Spoločnosť ZSE zorganizovala počas víkendu antigénové testovanie na chorenie COVID-19 pre svojich zamestnancov a ich rodinných príslušníkov, ktoré je súčasťou celoslovenského skríningového testovania. Vzhľadom na pôsobenie spoločnosti v rámci západného Slovenska, sa testovanie uskutočnilo vo viacerých mestách, konkrétne v Bratislave, Nitre, Dunajskej Strede, Trenčíne a Trnave.

Celkovo sa na víkendovom testovaní zúčastnilo takmer 2000 zamestnancov a ich rodinných príslušníkov. Miera pozitivity u zamestnancov postupne klesá. Celkovo bolo doteraz v spoločnosti zaznamenaných 226 prípadov ochorenia, z toho aktuálne 43 aktívnych.

Spoločnosť testuje zamestnancov pravidelne, aj mimo štátneho celoplošného testovania. Vzhľadom na to, že skupina ZSE je subjektom hospodárskej mobilizácie a súčasťou kritickej infraštruktúry, musí mať všetky opatrenia nastavené tak, aby bola schopná aj prípade zhoršenia stavu zaistiť udržateľný prevádzkový režim a nepretržitú distribúciu elektrickej energie. Testovanie zamestnancov je jedným z týchto opatrení. Na pravidelnej báze sú testovaní predovšetkým tí zamestnanci, ktorí vykonávajú svoju prácu v teréne, kritickí zamestnanci dispečerského riadenia a ďalší zamestnanci, ktorí nemôžu svoju prácu vykonávať z domu. Spoločnosť sa aj týmto spôsobom snaží eliminovať šírenie nákazy v rámci vlastných priestorov.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zahraničia Ivan Korčok.

Korčok rieši Sputnik V aj dvojaké občianstvo.

3 h
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Premiér Matovič nie je hlúpy. A o to je to horšie

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Matovič veľmi dobre vie, kto je Orbán

3 h
Premiér a minister zdravotníctva vítali príchod ruskej vakcíny na košickom letisku.

Opäť pribudlo viac ako sto úmrtí.

15 h