SME
Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky
Cez čiaru

Cez čiaru

Investigatívna relácia o korupcii,
spoločenských problémoch a občianskych témach.

Načítavam video...

Cez čiaru: Ktorí vplyvní ľudia dláždili cestu Haščákovi a Pente?

Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty?

Príbeh finančnej skupiny Penta je aj príbehom Jaroslava Haščáka. Príbeh Jaroslava Haščáka je aj súčasťou príbehu Penty. A oba príbehy by bez vplyvných kontaktov možno vyzerali inak. Jaroslav Haščák disponuje majetkom za viac ako miliardu, no na mesiac skončil vo vyšetrovacej väzbe.

Nejde len o príbeh o drzom a bezohľadnom žralokovi, ktorý vďaka svojej pracovitosti a šikovnosti rozprávkovo zbohatol. Sú v ňom aj temné miesta, podozrenia z korupcie, či nečestnej hry a využívanie vplyvných kontaktov. Je to aj príbeh, v ktorom sa v správny čas dokázal obklopiť správnymi ľuďmi. Nielen na začiatku, ale počas celého, 25 ročného účinkovania na slovenskej biznisovej scéne.

Pozreli sme sa na Haščákových vplyvných známych a kamarátov. Uplynulé mesiace totiž ukazujú, že vplyvné kontakty nemuseli byť užitočné len v biznise.

Kto pomohol Pente k prvým miliónom? Kto boli vplyvní známi a kamaráti na strane Penty? Ako a vďaka komu Penta vyrástla na jednu z najväčších finančných skupín v strednej Európe? Prečo vyšetrovanie Gorily trvá takmer 15 rokov a kto ho brzdil? A prečo Finančná správa opätovnej preveruje transakciu, pri ktorej si akcionári poisťovne Dôvera vyplatili 400 miliónov eur?

Odpovede na tieto otázky sme hľadali v najnovšej časti investigatívnej relácie Cez čiaru.

Prípravu reportáže podporil Fond investigatívnej žurnalistiky.

Na príprave reportáže sa podieľal aj Peter Kapitán, ktorý je v pracovnoprávnom spore so spoločnosťou News and Media Holding a.s. zo skupiny Penta. Táto skutočnosť však nijako neovplyvnila výslednú reportáž.


Menšinový podiel Penty vo vydavateľstve Petit Press nemá žiaden vplyv na redakčný obsah.


Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá