SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Primátor Hattas: Lockdown bez kontroly polície nemá žiadny zmysel

Rozhovor s primátorom Nitry.

"Lockdown, ktorý sa nekontroluje nemá zmysel. Ale nie sme policajný štát. Dávame určitú zodpovednosť obyvateľom, aby sa správali zodpovedne. Skôr to bol návod, ako by sme sa mali správať. Teraz sa ukázalo, že sme v štádiu, že to nestačí a potrebujeme lockdown, ktorý sa bude dať právne vymôcť a kontrolovať. Teraz to v Nitre funguje tak, že pri vstupe do mesta sú hliadky, námatkové kontroly, skontrolovať vás môžu aj zamestnávatelia. Toto je cesta," hovorí primátor Nitry a poslanec za stranu Za ľudí Marek Hattas.

"Z komunikácie premiéra som smutný. Nepozerá sa mi na to šťastne. Najradšej by som bol, keby vo vláde hádky neboli, keby sa zakopali vojnové sekery a povedali sme, že máme tu vážny stav a nejde tu o to, kto má aké názory a potiahnuť za jedno lano. Potom sa zasa môžeme hádať, keď bude pred voľbami. Dnes na to už absolútne nie je priestor. Aj pri poslednom zasadnutím vlády, zasa tlačovka nebola najšťastnejšia, ale už by som chcel veriť, že sa dostaneme do toho stavu, kedy sa tie zbrane zakopú a nebudeme sa potkýňať jeden druhého. Nie som minister, nesedím na vláde. Vždy sa snažím ovplyvniť, to, čo sa dá, cez našich ministrov. Niekedy som bezradný, lebo nie som ja na tej pozícii, aby som to dokázal priamo ovplyvniť," dodáva ku komunikácii vlády a hádkam premiéra s ministrom Sulíkom Marek Hattas.

Čo by samosprávy potrebovali od vlády? Ako zvládneme pretestovanie s už beztak vyťaženými zdravotníkmi? A nemala by sa vláda chystať na očkovanie viac?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s primátorom Nitry a poslancom Za ľudí Marekom Hattasom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus na Slovensku: Všetko dôležité na jednom mieste

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá