SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Riaditeľ krematória: Dúfam, že scenár, keď vojaci pochovávajú do masových hrobov, nepríde

Rozhovory ZKH s Borisom Šramkom.

"Potrebujete 30 minút na pohrebný obrad v krematóriu, 15 minút na zmenu kvetinovej výzdoby. Naši zamestnanci napriek tomu, že pracujú v predĺžených zmenách od rána od ôsmej až skoro do siedmej večer nestíhajú, pohrebné obrady na cintorínoch majú tiež svoju kapacitu. Tie termíny sa už tak veľmi predlžovali, že sme museli pristúpiť k tomu, aby sme o pár minút obrady skrátili. Každá minúta je nám dobrá, naši zamestnanci menia kvetinovú výzdobu už za 10 minút. Je to veľmi ťažké, ale tých pár minút, čo tu ušetríme, znamená, že denne spravíme dva alebo tri obrady navyše a veľmi nám to pomáha," hovorí riaditeľ pohrebnej služby Marianum mesta Bratislava Boris Šramko.

"Je priam zázrak, že našimi prísnymi postupmi, ktoré sme prijali hneď na začiatku aj pri narábaní s telami zosnulých a pri ich manipulácii a pri kontakte s pozostalými, že sa nikto z tej našej prvej línie, kde je 60 zamestnancov, nenakazil," dodáva Boris Šramko a dodáva, že situácia je naozaj vážna a niečo podobné ešte pohrebné služby nezažili.

Koľko sa čaká dnes na pohreb v hlavnom meste? Aké sú najhoršie scenáre, s ktorými pohrebná služba pracuje? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s riaditeľom Marianum Borisom Šramkom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Koronavírus SARS-CoV-2

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Rozhovory ZKH

TOP videá