SME
Piatok, 5. marec, 2021 | Meniny má FridrichKrížovkyKrížovky

Pre svoje deti by urobila všetko

Podobne ako v mnohých ďalších jednorodičovských domácnostiach, najväčším problémom sú chýbajúce financie, kvôli ktorým musí rodina mesiac čo mesiac riešiť existenčné problémy.

Dcéra Simonka, dvojčatá Riško a Miško a najmladší syn Paťko – to sú milované deti, o ktoré sa s láskou stará ich mama Romana. Keďže momentálne je na rodičovskej dovolenke a od dvoch bývalých partnerov výživné na deti nedostáva, v domácnosti chýbajú financie. Nemalé prostriedky rodiny pritom idú na liečbu dvojčiat a najmladšieho syna, ktorí trpia silnou alergiou na rôzne trávy a pele. Na zlepšenie ich zdravotného stavu sú potrebné drahé lieky a inhalátory. Kvôli nedostatku peňazí sa pani Romana snaží nábytok, oblečenie a obuv pre deti či pomôcky do školy zháňať zdarma.

V podobnej situácii sa na Slovensku nachádza 150 000 domácností, v ktorých na všetko ostal iba jeden z rodičov. Humanitárnu pomoc a odborné poradenstvo im poskytuje nezisková organizácia JEDEN RODIČ, s ktorou od nového roka bude spolupracovať charitatívny projekt CHLEBODARCA občianskeho združenia BILLA ľuďom. Práve projekt CHLEBODARCA podal pomocnú ruku aj rodine z Pezinka. „Rodinke pani Romany sme prispeli na novú, väčšiu chladničku a uhradili sme aj nájomné na dvanásť mesiacov vopred. Vďaka príspevku si tiež rodina zaobstará nové kuchynské vybavenie, napríklad sadu hrncov. Sme radi, že sme tejto rodine pomohli v zložitom období,“ povedala podpredsedníčka o. z. BILLA ľuďom Jana Gregorovičová. Rodina tiež dostala potravinovú pomoc vo forme BILLA nákupnej karty a pravidelnúzásobu pekárenských produktov od spoločnosti Penam.

Príbehy všetkých rodín, ktorým pomohol projekt CHLEBODARCA, nájdete na www.chlebodarca.sk. Ak ste v ťažkej situácii, na tejto stránke sa prostredníctvom formulára môžete do projektu prihlásiť aj vy.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Minister zahraničia Ivan Korčok.

Korčok rieši Sputnik V aj dvojaké občianstvo.

2 h
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Premiér Matovič nie je hlúpy. A o to je to horšie

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Matovič veľmi dobre vie, kto je Orbán

2 h
Premiér a minister zdravotníctva vítali príchod ruskej vakcíny na košickom letisku.

Opäť pribudlo viac ako sto úmrtí.

15 h