SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Pre svoje deti by urobila všetko

Podobne ako v mnohých ďalších jednorodičovských domácnostiach, najväčším problémom sú chýbajúce financie, kvôli ktorým musí rodina mesiac čo mesiac riešiť existenčné problémy.

Dcéra Simonka, dvojčatá Riško a Miško a najmladší syn Paťko – to sú milované deti, o ktoré sa s láskou stará ich mama Romana. Keďže momentálne je na rodičovskej dovolenke a od dvoch bývalých partnerov výživné na deti nedostáva, v domácnosti chýbajú financie. Nemalé prostriedky rodiny pritom idú na liečbu dvojčiat a najmladšieho syna, ktorí trpia silnou alergiou na rôzne trávy a pele. Na zlepšenie ich zdravotného stavu sú potrebné drahé lieky a inhalátory. Kvôli nedostatku peňazí sa pani Romana snaží nábytok, oblečenie a obuv pre deti či pomôcky do školy zháňať zdarma.

V podobnej situácii sa na Slovensku nachádza 150 000 domácností, v ktorých na všetko ostal iba jeden z rodičov. Humanitárnu pomoc a odborné poradenstvo im poskytuje nezisková organizácia JEDEN RODIČ, s ktorou od nového roka bude spolupracovať charitatívny projekt CHLEBODARCA občianskeho združenia BILLA ľuďom. Práve projekt CHLEBODARCA podal pomocnú ruku aj rodine z Pezinka. „Rodinke pani Romany sme prispeli na novú, väčšiu chladničku a uhradili sme aj nájomné na dvanásť mesiacov vopred. Vďaka príspevku si tiež rodina zaobstará nové kuchynské vybavenie, napríklad sadu hrncov. Sme radi, že sme tejto rodine pomohli v zložitom období,“ povedala podpredsedníčka o. z. BILLA ľuďom Jana Gregorovičová. Rodina tiež dostala potravinovú pomoc vo forme BILLA nákupnej karty a pravidelnúzásobu pekárenských produktov od spoločnosti Penam.

Príbehy všetkých rodín, ktorým pomohol projekt CHLEBODARCA, nájdete na www.chlebodarca.sk. Ak ste v ťažkej situácii, na tejto stránke sa prostredníctvom formulára môžete do projektu prihlásiť aj vy.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto

Druhú dávku by ste mali dostať do 42 dní.

12 h

Ako vyzerá vakcinácia na Slovensku.

7 h

Neprehliadnite tiež

Rozhovovory ZKH s Rastislavom Machunkom.

26. jan

Screener k prehliadke filmov Scandi.

25. jan