SME
Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Pre svoje deti by urobila všetko

Podobne ako v mnohých ďalších jednorodičovských domácnostiach, najväčším problémom sú chýbajúce financie, kvôli ktorým musí rodina mesiac čo mesiac riešiť existenčné problémy.

Dcéra Simonka, dvojčatá Riško a Miško a najmladší syn Paťko – to sú milované deti, o ktoré sa s láskou stará ich mama Romana. Keďže momentálne je na rodičovskej dovolenke a od dvoch bývalých partnerov výživné na deti nedostáva, v domácnosti chýbajú financie. Nemalé prostriedky rodiny pritom idú na liečbu dvojčiat a najmladšieho syna, ktorí trpia silnou alergiou na rôzne trávy a pele. Na zlepšenie ich zdravotného stavu sú potrebné drahé lieky a inhalátory. Kvôli nedostatku peňazí sa pani Romana snaží nábytok, oblečenie a obuv pre deti či pomôcky do školy zháňať zdarma.

V podobnej situácii sa na Slovensku nachádza 150 000 domácností, v ktorých na všetko ostal iba jeden z rodičov. Humanitárnu pomoc a odborné poradenstvo im poskytuje nezisková organizácia JEDEN RODIČ, s ktorou od nového roka bude spolupracovať charitatívny projekt CHLEBODARCA občianskeho združenia BILLA ľuďom. Práve projekt CHLEBODARCA podal pomocnú ruku aj rodine z Pezinka. „Rodinke pani Romany sme prispeli na novú, väčšiu chladničku a uhradili sme aj nájomné na dvanásť mesiacov vopred. Vďaka príspevku si tiež rodina zaobstará nové kuchynské vybavenie, napríklad sadu hrncov. Sme radi, že sme tejto rodine pomohli v zložitom období,“ povedala podpredsedníčka o. z. BILLA ľuďom Jana Gregorovičová. Rodina tiež dostala potravinovú pomoc vo forme BILLA nákupnej karty a pravidelnúzásobu pekárenských produktov od spoločnosti Penam.

Príbehy všetkých rodín, ktorým pomohol projekt CHLEBODARCA, nájdete na www.chlebodarca.sk. Ak ste v ťažkej situácii, na tejto stránke sa prostredníctvom formulára môžete do projektu prihlásiť aj vy.

Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Ilustračné foto.

Na Slovensku chýbajú programy pre páchateľov násilia.


19. okt
Dula Gabriela Janovičová.

Rozhovor s dulou Gabrielou Janovičovou.


15. okt
Martin Fehérváry sa teší zo svojho prvého gólu v NHL.

Na twitteri mu blahoželal aj Peter Bondra.


9 h
Miroslav Kocúr.

Čo tak minúť trochu energie naháňanie klerikov, ktorí zneužívali deti?


21. okt

Neprehliadnite tiež

Kniha Petry Procházkovej sa stala predlohou nového animovaného filmu Moja afganská rodina.


a 1 ďalší 22. okt
Rozhovory ZKH: Martin Smatana.

Stratifikácia sa môže stať hlavnou témou volebnej kampane v regiónoch.


a 1 ďalší 21. okt
Skryť Zatvoriť reklamu