SME
Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Buddy: Deti v domovoch majú materiálne všetko, potrebujú náš záujem

Rozhovory ZKH s dobrovoľníkom v programe Tvoj buddy.

"Človeku to dosť rozširuje obzory. Čím je človek starší, obklopuje sa podobnými ľuďmi, ktorí majú podobnú životnú úroveň. Podľa mňa je fajn vyjsť z komfortnej zóny a zrazu vidieť inú skupinu ľudí a zistiť, že častokrát tie problémy, ktoré my riešime, sú malicherné a veľká časť spoločnosti rieši niečo úplne iné. Je to taká očista, človek si prečistí hlavu a vie sa dostať do iného prostredia," hovorí Lukáš Madleňák o programe Tvoj Buddy, ktorý prepája dobrovoľníkov s deťmi z detských domovov a robí z nich kamarátov.

"Keď sa do toho človek dostane, tak zistí, že po materiálnej stránke tým deťom nič nechýba. Veľa ľudí má pocit, že by pomohlo, keby tam doniesli hračky a tablety, ale paradoxne tie deti toho majú často nadbytok. Práve tá časť, ktorá im chýba, je emocionálna, a toto práve rieši program Buddy. Ja osobne nie som zástanca, že raz ročne pošlem 20 eur nejakej organizácii a mám dobrý pocit, že som niečo urobil pre spoločnosť. Radšej naozaj priložiť ruku k dielu, každý podľa toho, koľko toho zvládne, ale takáto adresná pomoc deťom je omnoho lepšia a to je práve to, čo tým deťom chýba," dodáva o tom, prečo má program Tvoj buddy pre deti zmysel.

Nie je to veľká zodpovednosť? A nestojí to veľa času? Čo najviac chýba deťom z detských domovov? A ako sa stať kamarát Buddy?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s dobrovoľníkom v programe Tvoj buddy Lukášom Madleňákom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Rozhovory ZKH

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá