SME
Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Svet ho teší aj z vozíka

Pred dvomi rokmi bol Miško z Varína neďaleko Žiliny ešte úplne zdravý chlapec.

Pred dvomi rokmi bol Miško z Varína neďaleko Žiliny ešte úplne zdravý chlapec. Život sa mu však v sekunde zmenil, keď jedného dňa nešťastne skočil do bazéna. Miško bol odjakživa športový typ. Aktívne hrával futbal a futsal, bol dobrovoľným hasičom. Osudným sa mu stal jeden letný deň v roku 2018, keď pracoval okolo domu. V teplom počasí sa chcel schladiť v bazéne, no skočil doň tak nešťastne, že si v chrbtici zlomil piaty stavec a presekol miechu. V nemocnici strávil Miško po úraze celé mesiace. Spočiatku bol v umelom spánku a nedokázal ani sám dýchať, stravu prijímal cez hadičku. Šťastie v nešťastí bolo, že pri úraze si Miško nepoškodil mozog. Dodnes je ochrnutý a imobilný, no pravidelne absolvuje rehabilitácie, ktoré mu veľmi pomáhajú.

Vďaka charitatívnemu projektu CHLEBODARCA, ktorý zastrešuje občianske združenie BILLA ľuďom, sa Miško stretol s raperom, komikom a youtuberom Bekimom Azirim, ktorého postihol veľmi podobný osud – pred 15 rokmi utrpel po páde z bicykla vážny úraz miechy a odvtedy je na invalidnom vozíku. Okrem toho, že sa chalani dobre porozprávali, ukázal Bekim Miškovi aj cviky, ktoré vedia pomôcť v rozhýbaní strnulých končatín. Projekt CHLEBODARCA poskytol Miškovi príspevok na rehabilitácie, ktoré sú na zlepšenie jeho zdravotného stavu nevyhnutné.

Pomocnú ruku podala aj spoločnosť PENAM, ktorá rodine poskytla pekárenské produkty.

Príbehy všetkých rodín, ktorým projekt pomohol, nájdete na www.chlebodarca.sk. Ak ste v ťažkej situácii, na tejto stránke sa prostredníctvom formulára môžete do projektu zapojiť aj vy.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Relácia: Komerčné video

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

TOP videá