SME
Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela
Načítavam video...

Rada prokurátorov vybrala Čentéša. Ako vyzeralo vypočúvanie uchádzačov?

Vypočutie hodnotí Marianna Leontiev z Nadácie Zastavme korupciu.

"Vypočutie je výnimočné, lebo prvýkrát v histórii môžeme byť pri tom a pýtať sa," komentovala utorňajšie (29. september) rokovanie Rady prokurátorov šéfka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková.

Rada celý deň vyberala zo štyroch uchádzačov, ktorých spomedzi seba navrhli prokurátori, svojho favorita na post generálneho prokurátora. Prokurátori Jozef Čentéš, Tomáš Honz, Rastislav Remeta a Ján Šanta predstavili kolegom najprv svoju víziu a potom odpovedali na ich otázky.

Boli pri tom aj mimovládky. Aktívne sa mohli zapájať a dopytovať sa každého kandidáta.

Marianna Leontiev z Nadácie Zastavme korupciu pre SME hovorí, aká bola na rokovaní atmosféra, či bolo cítiť túžbu po reforme inštitúcie a či boli prokurátori k sebe kritickí.

Pýtame sa jej na najčastejšie otázky, ako podľa nej obstáli jednotliví kandidáti, aj na to, či je v poriadku, že rokovanie bolo neverejné a novinári naň nemali prístup.

Leontiev sa vyjadruje samostatne aj ku každému z kandidátov, keď hodnotí ich silné stránky. Ak ich chcete počuť, pozrite si toto video.

Pozn. Rada prokurátorov dnes informovala, že jej kandidátom bude Jozef Čentéš. Toto video sme nakrúcali ešte pred týmto oznámením.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu