SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Vedátor Kováčik: Ak chceme návrat vedcov, musíme im zvýšiť platy

Rozhovory ZKH s popularizátorom vedy Samuelom Kováčikom.

"Asi to je trocha nudná odpoveď, ale odpoveď ako pritiahnuť vedcov na Slovensku sú peniaze. My by sme mali byť schopní a mať ambíciu pritiahnuť zahraničných profesorov a významné osobnosti, ktoré so sebou prinesú celé výskumné tímy a rozbehnú nejakú novú oblasť výskumu. Toto stojí nejaké peniaze, ale nie kvôli tomu, že by chceli jazdiť na Porsche. Profesor chce prísť s rodinou, nájsť si slušné bývanie a vyžiť tu z toho platu," hovorí Samuel "Vedátor" Kováčik, ktorý popularizuje vedu a po niekoľkých rokoch sa z Írska vracia robiť vedu späť na Slovensko.

"Slovensko je tak malá krajina, že tu nemôže byť 100 výborných teoretických fyzikov. Ak ich chceme mať dosť, tak ich musíme pritiahnuť aj zo zahraničia, toľko šikovných teoretických fyzikov sa na Slovensku nenarodí," dodáva Samuel Kováčik.

Prečo sa rozhodol popularizovať vedu ako Vedátor? A aké najčastejšie hoaxy musí vysvetľovať ľuďom? Čo by zmenil na slovenskom školstve? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej so Samuelom "Vedátorom" Kováčikom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Školstvo

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Školstvo (Nové Zámky), školstvo, Školstvo (Domov), Rozhovory ZKH

TOP videá