SME
Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Vypočujte si záverečnú reč Kočnerovho obhajcu Mareka Paru (audio)

Predposlený deň procesu v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Obhajca obžalovaného Mariana Kočnera spochybňuje, že vrahovia mali fotky od Kočnera.

"Obhajoba sa počas celého trestného konania nechovala nekorektne, nikdy sme sa neznížili k vynášaniu informácií zo spisu," hovorí tiež Para. Prokurátorovi vyčíta že sa v záverečnej reči odvolával aj na dôkazy, ktoré podľa Paru neboli vykonané. Vyčíta advokátom Lipšicovi a Kvasnicovi, že sa vyjadrovali aj k výške trestu, hoci im prináleží vyjadrovať sa "len v rozsahu uplatnených nárokov".

Para kritizuje médiá, že vyvolali efekt želaného rozsudku a páchateľa. Nepáči sa mu, že dôkazy boli počas prípravného konania vynášané zo spisu a verejne hodnotené. "Nevnímam tento proces ako boj dobra so zlom, vnímam ho ako boj o charakter trestného procesu," hovorí.

Obhajca pripomína, že Andruskó si nevedel spomenúť na podrobnosti o delení odmeny za vraždu.

V záverečnej reči sa zameriava na spochybnenie nepretržitej reťaze dôkazov, ktoré by dokazovali, že fotografie z Kočnerovej vile sú tie isté, ktoré využili vrahovia.

"Je jednoznačné, že pán Marček nevidel fotografie zo sledovania tímom pána Tótha," vyhlásil Para. "Tým sa pretrháva nepretržitá reťaz, o ktorej hovoril prokurátor a splnomocnenci," tvrdí.

Celú jeho reč si vypočujte v tomto videu.

Zdroj fotografií vo videu: TASR a SME

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá