SME
Sobota, 25. marec, 2023 | Meniny má Marián

Chlebodarca pomáha rodinám v núdzi aj naďalej

Charitatívna aktivita, ktorá pomáha ľuďom v núdzi preklenúť ťažké časy, v marci poskytla finančnú a potravinovú pomoc až dvom rodinám.

Charitatívna aktivita, ktorá pomáha ľuďom v núdzi preklenúť ťažké časy, v marci poskytla finančnú a potravinovú pomoc až dvom rodinám. Obe sa
prihlásili do projektu prostredníctvom nového online formulára na stránke www.chlebodarca.sk

Babička šoférka

Keď dcéra napísala pani Majke, že je v krízovom centre a plánuje dať svojho trojročného chorého syna do detského domova, tá si povedala, že to nedopustí. Pani Majka v tom čase odchádzala do dôchodku a zobrala si Tomáška k sebe. Chlapček chodil do škôlky, babka sa oňho starala, chodila s ním k lekárom. K tým ho sprevádza doteraz, keďže každý z lekárov je v inom meste, babka ho vozí autom. Chlapec má detskú mozgovú obrnu, ako osemmesačnému mu museli vyoperovať pravú obličku. Okrem toho má veľmi slabý zrak, problémy s rečou, ortopedické diagnózy a je atypický autista.

Hravý Slávko s mentálnym hendikepom

Sympatický 41-ročný Slávko žije sám v rodičovskom byte pod starostlivým dohľadom svojej staršej sestry Marianny. Súrodenci nemali ľahké detstvo, časť z neho strávili v detskom domove, Slávko aj v internátnej škole pre nepočujúcich. Je členom peciálnych olympiád Slovensko, pred rokom sa stal majstrom Slovenska v chôdzi, získal druhé miesto vo vrhu guľou a pred dvomi rokmi bol tretí na Majstrovstvách Slovenska ŠOS v stolnom tenise.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

TOP videá

SkryťZatvoriť reklamu