SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Bezpečnostný manažér: Riešenie nie je dať strážnikov do každej školy

Rozhovory ZKH s bezpečnostným analytikom Martinom Královičom

"Z čisto požiadneho hľadiska zamykať dvere nie je úplne bezpečné, nie je to dobrý nápad. Pomohli by odolné dvere, ktoré by nevedel páchateľ tak ľahko rozbiť. Debata o bezpečnosti na školách je laická, riešenie nie je dať sbskárov do každej školy. Zapojiť treba personál na školách, tí aj tak najlepšie poznajú celú školu. Musia mať nástroje ako okamžite upozorniť všetkých na škole, že sa niečo podobné deje," hovorí bezpečnostný analytik Martin Královič o útoku vo Vrútkach.

"Aj po skúsenostiach z USA je najbezpečnejší spôsob lockdown. Zazvoní alarm, učiteľ zamkne triedu, deti sa schovajú pod lavice alebo do kúta. Personál nemá za úlohu zneškodnil páchateľa ale zabezpečiť, aby sa čím neskôr dostal k obetiam a musí to ísť ruka v ruke s tým, aby okamžite a veľmi rýchlo prišla polícia a zneškodnila páchateľa," dodáva.

Ako sa brániť proti osamelému útočníkovi, ktorý nie je terorista? Dajú sa školy na to pripraviť? A nemali by sa branné cvičenia sústrediť namiesto chemických útokov napríklad aj na situácie ako nastala vo Vrútkach? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s bezpečnostným manažérom Martinom Královičom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Školy

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Rozhovory ZKH

TOP videá