„Na akúkoľvek situáciu reagujeme na úrovni emócií, správania aj myslenia. To, ako sa budú ľudia cítiť, keď sa uvoľnia opatrenia, súvisí s ich správaním počas pandémie. Takže ak v tomto období zabíjali čas obavami z budúcnosti alebo zbytočnými hádkami, chaosom a neohľaduplnosťou, určite si nazbierali viac problémov,“ hovorí klinická psychologička Dagmar Šimkovicová z Via Clinic.
Pre ľudí, ktorí potrebovali konzultáciu počas sociálnej izolácie či patrili do rizikovej skupiny a nemohli prísť osobne, vytvorila bratislavská klinika možnosť konzultácií na diaľku. Telemedicína sa podľa psychologičky osvedčila, lebo na rozdiel od telefonátu poskytuje aj vizuálny kontakt, čo je výhoda jednak pre terapeuta, ako aj pre človeka, ktorý sa mu zdôveruje. Väčšinou sa takto spája s aktuálnymi klientami, s ktorými má už vytvorené vzťahy, no ako sama tvrdí, je to dobrá možnosť aj pre človeka, ktorý sa obáva prvého kontaktu.
Telemedicína zostáva stálou službou pre ambulancie všeobecného lekára, internistu a imunoalergologičky. Vďaka moderným technológiám umožňuje aj vyhodnotenie výsledkov laboratórnych testov, RTG vyšetrení, sonografie, CT a magnetickej rezonancie, a je vhodná aj ako kontrolné vyšetrenie. Viac informácií sa dozviete na www.viaclinic.sk.