SME
Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky
Načítavam video...

Pozrite si, o čom hovorila prezidentka Čaputová v parlamente (video)

Zuzana Čaputová predniesla v správu o stave republiky.

Prezidentka Zuzana Čaputová predniesla v parlamente správu o stave republiky. Čaputová už skôr avizovala, že jej prejav bude netradičný. Rozhodla sa poukázať najmä na to, čo nám kríza o nás samých a krajine povedala. „Ak by som mala na začiatku správy o stave republiky predoslať posolstvo, tak bude znieť – Nevracajme sa do stavu spoločnosti pred koronou,“ povedala v úvode svojho prejavu.

Čaputová potom zhodnotila, ako krajina zvládla koronakrízu – ocenila prácu premiérov Petra Pellegriniho aj Igora Matoviča aj ochotu ľudí rešpektovať obmedzenia. Vyzdvihla aj slovenských vedcov, ktorých sme akoby objavili až v kríze. A skonštatovala, že potenciál slovenskej vedy a výskumu dlho nedostával podporu, akú si zaslúži. Dotkla sa aj ekonomiky.

„Kríza nám názorne ukázala našu zraniteľnosť, keď so zastavením automobiliek vidíme, koľko dodávateľských firiem je odstavených a koľko ľudí nemohlo ísť do práce,“ povedala. Veľkou skúškou podľa nej prešlo zdravotníctvo, ktoré si vraj zaslúži väčšiu podporu a kríza vraj ukázala, že javy, ako zhoršovanie ovzdušia majú priamy dopad na to, akým chorobám čelíme.

„Ochrana prírody je preto aj ochranu našich životov,“ povedala prezidentka.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá