SME
Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Slovákom nie je ľahostajné životné prostredie

Od februára 2020 môžu odoberať Zelenú elektrinu pre domácnosti vyrobenú z obnoviteľných zdrojov.

Zákazníci ZSE tak môžu urobiť aj formou podpory rozvoja obnoviteľných zdrojov. Od februára 2020 môžu odoberať Zelenú elektrinu pre domácnosti vyrobenú z obnoviteľných zdrojov. Zelená elektrina výrazne pomáha zmierniť negatívne dopady pôsobenia človeka na životné prostredie a výrazne prispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy.

Slováci celkovo vnímajú pozitívne podporu riešení klimatickej zmeny a cítia zodpovednosť za budúce generácie. Vyplynulo to aj z prieskumu agentúry Focus, ktorý vypracovala pre Slovenskú klimatickú iniciatívu na vzorke 1013 respondentov od 15. do 22. januára. Až 87% ľudí považuje za dôležitú finančnú podporu využívania čistých obnoviteľných zdrojov energie. Tento veľký záujem vnímame aj u našich zákazníkov.

Dnes máme viac ako 2 500 odberateľov Zelenej elektriny, ktorí planéte ročne ušetria 1 313 100 kilogramov uhlia a 1 336 500 kg oxidu uhličitého, ktorý každoročne prispieva k tvorbe skleníkových plynov a mení svet tak na nepoznanie. Záruky pôvodu nakupuje ZSE aj pre nabíjacie stanice, čo znamená, že všetky elektromobily, ktoré využívajú nabíjacie stanice ZSE Drive, využívajú len zelenú elektrinu vyrobenú z obnoviteľných zdrojov.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu