SME
Streda, 27. október, 2021 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Rozhovory ZKH

Diskusná relácia Zuzany Kovačič Hanzelovej na aktuálne politické aj spoločenské témy.

Počúvajte aj podcast >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty | RSS

Načítavam video...

Boris Kollár: Nie sme žiadna biznis strana (video)

Rozhovory ZKH s predsedom parlamentu a šéfom hnutia Sme rodina.

"Ja by som núdzový stav už nepredlžoval. Pevne verím, že teraz prídu hodinové tlačovky o ekonomike." hovorí predseda Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár.

Premiér by sa teraz podľa neho mal sústrediť na ekonomiku a robiť hodinové tlačovky o ekonomickej kríze, ktorá nás čaká.

"Neviem si predstaviť vyhodiť teraz 100 miliónov na Kmotríkove futbalové štadióny, ale musíme preveriť, či neuzatvorili tú zmluvu tak, že keby sme to nevyplatili, tak by sme platili takú pokutu, ako keby sme to odkúpili," hovorí Boris Kollár.

V parlamente je teraz zákon o novej voľbe generálneho prokurátora. V návrhu zákona je aj vágna možnosť odvolať ho, ak by svoju funkciu prestal vykonávať riadne, čestne, nezávisle a nestranne.

Sme rodina s tým nesúhlasí: "Kvôli jednému Trnkovi nebudeme okliešťovať právomoci generálneho prokurátora. Takú demokraciu si nepredstavujem. Malo by to zostať tak, aby boli vyvážené brzdy a protiváhy, myslím, že by mali byť taxatívne vymenované situácie, za ktorých možno odvolať generálneho prokurátora," dodáva Kollár.

Koľko nájomných bytov táto vláda postaví? Ako vidí budúcnosť RTVS a Matice Slovenskej? A ako sa pozerá na to, že jeho stranu označujú za biznis krídlo koalície?

Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s predsedom parlamentu Borisom Kollárom.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá

Skryť Zatvoriť reklamu