SME
Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Vyšetrenie u lekára bez čakania? Dá sa to aj na Slovensku

Pocit bezpečia môžete mať aj v zdravotníckom zariadení. Súkromná bratislavská klinika vyvinula vlastný režim Drive In.

Bezkontaktný vstup, koordinovaný pohyb v priestoroch kliniky či dezinfekcia ambulancie po každom pacientovi. Via Clinic ako prvá plnohodnotná poliklinika na Slovensku zaviedla sériu špeciálnych hygienických opatrení v režime Drive In, v rámci ktorého je pacient manažovaný bez čakania v rade a možnosti stretnutia s inými pacientami. Súčasťou bezpečného režimu je aj telemedicína a doručenie liekov domov, ktoré sa stanú súčasťou manažmentu pacienta aj po pandémii.

Koronavírus nezastavil zdravotné problémy, možno len obmedzil dostupnosť zdravotnej starostlivosti a u niektorých ľudí navodil aj obavu z návštevy lekára. „Vnímali sme to intenzívne aj z telefonátov či návštev klientov na našej klinike, uvažovali sme preto, ako zabezpečiť ich maximálnu ochranu a bezpečnosť. Vzhľadom na systém našej práce i technické vybavenie sme boli schopní pomerne operatívne aktualizovať spôsob poskytovania zdravotnej starostlivosti,“ vysvetľuje zavedenie bezpečného režimu Drive In zástupca primára Via Clinic MUDr. Juraj Štekláč PhD., MPH.

Dobré spojenie

Via Clinic je plnohodnotná súkromná poliklinika v Bratislave, ktorá kladie dôraz na skĺbenie medicíny založenej na dôkazoch a jej najnovších postupov so psychosomatickým prístupom. Jej väčšinovými majiteľmi sú bratia Ján a Peter Gabrižovci. Zatiaľ čo Ján Gabriž je známy ako zakladateľ spoločnosti, ktorá vyvinula výživový doplnok na podporu imunity na báze hlivy ustricovej Imunoglukan, jeho brat Peter sa dlhodobo venuje moderným technologickým riešeniam a vlastní spoločnosť na podporu startupov The Booster Labs. Práve skĺbenie medicínskej časti a nových technológií ich podnietilo k zavedieniu nových služieb pre súčasných aj nových klientov.

Viac informácií o prvej bezpečnej Drive In klinike na Slovensku nájdete na www.viaclinic.sk.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

TOP videá